2021

Cекс під канабісом: як це?

Нещодавно в нашому Інстаграмі ми провели опитування, у якому запитували про досвід сексу після куріння марихуани. І не просто так. Вживання канабісу — табуйована тема. Але табуйованість не означає, що цього не існує, правда ж?

Марихуана — психоактивна речовина, яку добувають із суцвіть конопель. Ця рослина складається з понад 100 хімічних речовин — канабіноїдів — які так чи інакше впливають на організм. 

Так, медична марихуана складається із видів Cannabis sativa та Cannabis indica. Вони містять у собі такі речовини, як тетрагідроканабінол та канабідіол, які широко використовують у медицині. Наприклад, у лікуванні важких форм епілепсії, синдрому Леннокса-Гасто, синдрому Драве, хвороби Паркінсона, хвороби Альцгеймера, онкологічних захворювань.

Марихуана по-різному впливає на кожного. У когось вона може викликати відчуття “кайфу” та спокою, у інших — навпаки — безсоння, дезорієнтації та тривожності. Тож використання канабісу суто у цілях розслаблення теж поширена практика.

Ми не пропагуємо вживання канабісу, проте, нам стало цікаво, як зміни пов’язані із цим впливають на відчуття під час сексу.

Для цього ми поговорили з сімома людьми, які радо погодились розповісти про свій як позитивний, так і негативний досвід. А також взяли коментар у науковиці про те, як канабіс впливає на організм, відчуття під час сексу, репродуктивну функцію та ДНК.

Усі історії — реальні, проте у цілях безпеки ми змінили імена оповідачів.

Катя, про досвід сексу під марихуаною:

Загалом, це було дуже чуттєво. Всі відчуття дуже загострилися десь вдвічі, думки фокусувалися тільки на одному. Хоча в тверезому стані часом буває таке, що розум розпорошується, і збудження зникає. Тоді такого не було, і певно від цього цей досвід настільки приваблює, що хочеться повторити.

Із наслідків для організму взагалі нічого, хіба що сон був в рази міцнішим, ніж зазвичай.

Якщо говорити про те, чи повторила я б цей досвід, ну, думаю, повторила б.

Але радила б це робити з правильною людиною, якій довіряєш. Це зближуючий досвід, якщо чесно. Думаю, якщо це не той партнер, який підходить — в процесі це може виявитися бед тріпом.

Також із порад раджу запасатися запастися лубрикантом. І водою! Бо дуже сушить. І не забувати час від часу перевіряти, чи все ок із презервативом, бо під травою можна і забути про це. Головне: робити це без страху того, що хтось може відволікти чи завадити, бо ця накурена параноя дуже відволікає від процесу.

Славко, про досвід сексу під марихуаною:

В залежності від сорту є або більш розслаблені відчуття у м’язах, що додає глибини та можна відчути кожен сантиметр тіла, або як при сативних сортах — додається різкість у рухах при збудженні, але залишається підвищена глибина чутливості у дотиках та іншому.

Особисто у мене буває певна складність з “відключенням мозку”. І от саме під травою дотики відчуваються не лише на поверхні шкіри, а глибше. Легше відчути різні сигнали. Відповідно легше їх помітити та сконцентруватися лише на відчуттях, бо вони приємні та помітні.

Щоразу яскравий і оргазм, і еякуляція. Більш насичено й яскраво відчувається рух еякуляту від мошонки вздовж шляхів і до самого виходу, і сам стовбур помітно краще відчувається, можна його глибше відчути вздовж всього діаметру (коли при тверезості відчувається лише поверхнево).

Сильніша “розрядка” відчувається в геніталіях від такого оргазму і від еякуляції.

Між переважно індикою та переважно сативою, наскільки можна вірити відсоткам складу, то різниця в розслабленості: при сативі трохи більша активність, при індиці і спокійніша поведінка, і рухи.

Із порад, то тут швидше підійдуть загальні рекомендації до вживання канабісу. Просто під час сексу рухи активніші, тому сильніше пересихає горло та рот, тому рідина безалкогольна, типу соки чи чай наполгеливо рекомендую мати у зручній тарі та на відстані витягнутої руки, щоб мінімально відволікатися.
А стосовно вагінальної лубрикації — тут навпаки, завдяки розслабленості організму, ще активніше буває її виділення, тому в нашому випадку тут нема підвищеної сухості (але й у тверезому стані таке давно не згадаю точно).

Негативних відчуттів після такого сексу у мене немає. Жодного похмілля чи чогось іншого.

Іноді сильніше хочеться пити звичайної води зранку, але таке в мене і в тверезому стані, бо просто люблю воду. Проте буває помітний ефект більш якісного глибокого сну, відпочинку та розслабленості м’язів. Особливо при забоях та інших проблемах з м’язами, суглобами чи кістками. Відчуття наче після прийому теплої ванни.

Я раджу не бути п’яним перед вживанням або у стані нудоти, бажано бути без сильної втоми, не хотіти спати, якщо ще хочеться сексу. Для більш тривалого ефекту краще перекусити до куріння. Завжди мати щось пити поряд.

Також я б рекомендував перше вживання трави провести для дослідження лише ефекту трави, щоб пройти всі етапи відчуттів до протверезіння, та розуміти, що відбувається, який етап, яка сила ефекту і коли наступає.

Раджу не поспішати з додатковим курінням, а спробувати за 15 хвилин, відчути ступінь попереднього ефекту. І головне, не поспішати, робити ще повільніші рухи, ще ніжнішу прелюдію.

Ну і головне — споживати відповідально, акуратно, але не забувати про любов та експерименти.

Аля, про досвід сексу під марихуаною:

Тактильні відчуття після марихуани загострюються, доторки до шкіри стають приємнішими. Через загальну розслабленість весь секс стає більш чуттєвим, відчуття глибшими, підсилюється емпатія, а тривога зменшується. Оргазм також може бути набагато крутішим.

Окрема цікава особливість — розслаблення м’язів. Тому анальний секс може стати простішою практикою, якщо до того з нею були нюанси. І, звичайно, приємнішою.

Як під час будь-якого тріпу, треба створювати комфортні умови для себе. Накурюватися з агресивними чи незнайомими людьми може бути небезпечно для психіки, тим паче спати з кимось, хто тобі не підходить.

Канабіс лише підсилює загальний настрій, а якщо він поганий, то краще просто відкласти ідею (сексу під марихуаною — прим. ред).

Я повторила б такий досвід.

Порада — впевнитися, що ви готові до такої практики, проговорити наперед, що плануєте практикувати, обговорити, в яких ситуаціях краще зупинитися (якщо вам, наприклад, стане погано і ви не зможете про це сказати). Але взагалі налаштуватися на приємний глибокий досвід, це головне.

Анастасія, про досвід сексу під марихуаною:

Секс після куріння канабісу дуже чуттєвий, відчуття дуже сильно підсилюються, кожен дотик зводить з розуму. Відчуття поєднання з партнером в одне ціле. Хочеться ще більше торкатися одне одного.

Сорт дуже залежить від настрою сексу. Якщо це індика, то хочеться повільного сексу, багато обіймів, більшого релаксу. З сативою навпаки, секс стає дуже швидким, енергійним, хочеться ще більше експериментувати з партнером.

Головна порада: лубрикант завжди повинен бути, не зважаючи, секс із канабісом чи без нього. Також раджу ставити склянка з водичкою.

Фізіологічних чи психічних змін після такого сексу зі мною не траплялось, але від себе хочу дещо додати.

Канабіс дуже допомагає від головного та менструального болю. Дуже великий плюс вечірнього сексу з канабісом у тому, що на ранок немає втоми, тому є можливість зайнятися сексом ще й зранку!

Це дуже гарний спосіб відчути своє тіло та тіло свого партнера на 100%, тому, я тільки за повторювати такий досвід!

Моя особиста порада як провести вечір з канабісом: для початку потрібна гаряча ванна, купатися в ній з партнером та розслаблятися. Це вже початок прелюдії.

Також, якщо є така можливість взяти до ванної джоїнт.

[джоїнт (англ. joint) — власноруч зроблена цигарка із марихуаною, одна з популярних форм вживання канабісу]

Після того як покурили та розслабились у ванній, можна переходити до найприємнішої частини. Обов’язково треба використовувати лубрикант! Партнер та ви будете у захваті від такого сексу!

Катя, про досвід сексу під марихуаною:

Такий секс у всіх сенсах легший, я маю на увазі як невагомість власного тіла, так і невагомість зайвих думок. Наскільки це круто — особиста справа кожного, мені було дивно згодом розуміти, що я геть забула про все на світі, а це може призвести до певних проблем.

Я б однозначно не радила поєднувати досвід першого вживання канабісу із першим сексом. Потрібно зрозуміти, як ця речовина діє саме на вас.

Адже комусь він дарує релакс, комусь — зосередженість, іншим — тривогу. Це все дуже впливає на відчуття.

Моя головна порада — взаємне добровільне бажання, довіра та знання впливу канабісу на вас.

Оля, про досвід сексу під марихуаною:

Під час сексу під травою відчуваю кожен дотик, кожне стискання набагато яскравіше, аніж під час звичайного сексу. Через це більше збуджуюся і шалено виділяються гормони. Більше того, відчуваю по-інакшому свого партнера, ніби ми стаємо одним цілим.

Кожного разу відчуття змінюються.
Для мене це залежить від багатьох речей. Наприклад,

  • зв‘язку з партнером: пробувала секс під травою з різними партнерами, і збуджувалась найбільше лише тоді, коли відчувала до партнера шалений емоційний потяг.
  • атмосфери загалом: наприклад, від музики, яку ми вмикаємо, від освітлення, стороннього шуму.
  • сорту канабісу: під сативою усе відбувається більш жваво і відчуття менш яскраві, а під індикою — навпаки, усе відбувається повільно, секс довгий, але від нього я отримую максимум задоволення.

Лубрикант — обов‘язкова річ, а ще водичка, якщо ви плануєте оральні пестощі. Пробували без лубриканта, і це було боляче й неприємно, що мені, що партнеру.

Зволожувати слизову рота — теж важливо, оскільки тоді оральні пестощі виходять неприємними для чоловіка. Через відсутність слини у роті, голівка його члена терлась об моє сухе горло, що не дуже класно.

Регулярно практикуємо з партнером такий досвід, і нам обом так о’кей. Секс під травою — це простір для фантазії. Часто імпровізуємо, навіть інколи рвемо одяг одне одному.

Тим, хто хоче вперше спробувати, рекомендую щоразу змінювати щось, навіть банально різну музику чи освітлення використовувати. Секс під травою — один із способів урізноманітнити секс.

Під час сексу під травою дуже збуджує червоне неонове світло і зв‘язування. Відчуття посилюються у 5, а то й більше, разів.

Катя, про досвід сексу під марихуаною:

У моєму випадку, канабіс секс не просто не покращує, дуже часто його вживання означає, що сексу взагалі не буде. Накурений секс відрізняється від тверезого тим, що марихуана дуже впливає на мою енергійність і потік думок.

Для мене секс — це медитативна, глибока, чуттєва практика, яка передбачає злиття з іншою людиною і відсутність будь-якої тривоги, думок. Травичка ж викликає і тривогу (сама по собі), і, особисто у мене, нескінченний потік думок.

Різниці між різними спробами секситись під травою ніякої: не має значення індика це або сатива. Враховуючи, що чисту індику або сативу знайти досить складно і куримо ми всі в основному гібрид.
Щодо атмосфери і загального психічного стану, то так, звичайно, це впливає. Як і при тверезому сексі.

Ще один для мене мінус — сухість. Лубрикант повинен бути обов’язково, як і водичка поруч.

Зранку, якщо добре виспатися, ніяких наслідків не відчуваю. Вони будуть, якщо не виспатися — із досвіду: недосип після травички переноситься складніше, зовсім мало енергії і відчуваю себе розбитою.

Мені справді хотілося б пережити позитивний досвід сексу під травою, але спроб було безліч, а результат завжди один.

Моя порада — спочатку розібратися, як змінюється сприйняття, коли ти під травою, а потім вже роздумувати, чи хочеш ти відчути подібне в сексі. Я знаю дуже багато людей, які ловлять панічні атаки, коли покурять і тут про секс не може йти мови.

Я люблю травичку, вживаю часто і в цьому стані відчуваю себе комфортно та впевнено. Але не в сексі.

Дарія Парамонова

науковиця, генетикиня, співзасновниця Myhelix

Щоб дізнатись більше про те, як канабіс впливає на організм, відчуття у сексі та які наслідки несе вживання марихуани загалом, ми поговорили з науковицею.

Ті, хто вживають марихуану зазначають, що від індики є ефект розслаблення, а від сативи з’являється енергія. Від чого залежить такий різний вплив?

Дійсно, прийнято вважати, що ці два види марихуани мають протилежні ефекти: Сатива додає енергійності, сприяє підвищенню фокусу уваги, а Індика — навпаки, діє як седативний засіб, розслабляє.

Ці ефекти модулюють дві речовини — тетрагідроканабінол (ТГК) та канабідіол (КБД). Вони є двома найбільш вивченими та обговорюваними канабіноїдами, присутніми у різних штамах марихуани.

ТГК та КБД мають різний вплив на організм людини: ТГК стимулює, а КБД — релаксує.

Але через те, що вміст цих компонентів дуже залежить від умов вирощування, рослини одного і того ж виду можуть мати різне співвідношення ТГК та КБД.

Тому експерти наполягають, що потрібно відходити від понять видів чи штамів, і використовувати для ідентифікації хімічні варіанти — хемовари (незалежно від виду).

Наприклад, хемовар з високим вмістом ТГК чи хемовар з високим вмістом КБД. А Індика чи Сатива лише можуть сказати про те, чи це висока струнка рослина, чи низька і кущиста.

Як вживання канабісу впливає на репродуктивну функцію?

Створення нової людини — тонка наука.

При плануванні вагітності та її настанні краще по максимуму обмежити вплив тих факторів, які не є достатньо вивченими, чи стосовно яких є неоднозначні дані.

Цікавішим є те, який вплив канабіс чинить на сексуальне життя.

Так, у 2017 році американські вчені з’ясували, що споживачі конопель обох статей частіше займаються сексом. А у 2019 році виявилося, що любительки марихуани досягають оргазму частіше, ніж ті, що не вживають її. В цьому ж році встановили, що марихуана допомагає зменшити біль у жінок, які відчувають її під час статевого акту.

Хоча, є і погані новини: як наприклад кількість наукових статей за запитом “марихуана та еректильна дисфункція”.

На скільки корисним чи шкідливим є вживання канабісу у «звичайному житті»?

Якби ж все було б так однозначно! Все є ліки, і все є отрута, значення має лише доза (с).

Якщо звернутися до наукової літератури, можна лише більше заплутатися. Часто досліджують не вплив канабісу, а окремих його компонентів, хоча в реальному житті у конопляному димі сотні інших складових.

І, буду занудною, складно робити висновки по статтях, які проводилися на невеликій вибірці людей.

Ось лише декілька заголовків статей:

“Компонент конопель покращує кровотік в зоні мозку, що відповідає за пам’ять”
“Вагітні, що вживали канабіс більше одного разу на тиждень, народили дітей з низькою масою тіла”
“Канабідіол збільшує тривалість життя у нематод”
“Вживання канабісу підвищує ризик розвитку хронічного бронхіту”

Обирайте, що вам більше до вподоби з цих відкриттів, і у вас буде 50% вірогідності того, що ви опинитеся на боці правди.

Як на мене, то все залежить від того, який спосіб життя веде людина: якщо вона збалансовано харчується, не зловживає алкоголем, лікує хвороби щойно ті починають турбувати, регулярно займається спортом, то покурити після напруженого дня канабіс once in a while не зробить погоди.

Так само як і якщо людина затято палить (маю на увазі тютюн), постійно у стресі, і забиває на здоров’я.

Чи є своєрідна «норма» та правила до вживання? Якщо у людини немає медичних показань і вона хоче спробувати марихуану з метою розслаблення.

Норми чи правила навряд чи є.

Є хіба що популярна рекомендація, що Сативу краще вживати вдень, а Індику — ввечері. Враховуючи ті різниці між цими двома видами, про які ми поговорили раніше, це makes sense.

Чи впливає вживання канабісу на ДНК? Якщо так, то яким чином?

На структуру (генетику) — ні.

Але є небезпідставні підозри, що вживання канабісу може впливати на активність генів (так звана епігенетика).

Це не дивно, адже на епігенетику може впливати і харчування, і фізична активність, і стрес. Наскільки драматичним є такий вплив канабісу — важко сказати, дослідження з цієї теми ледве починають з’являтися.

Після вживання марихуани більшість опитаних зазначають про підвищену сухість у роті та слизових. З чим це пов’язано?

Цьому є наукове пояснення.

Слинні залози виробляють більше слини, коли навколо сухо, або навпаки, перестають її продукувати, коли мокро.

Канабіноїди змінюють сприйняття сухості та вологості через канабіноїдні рецептори, що є на поверхні слинних залоз, і останні перестають виробляти слину (чи виробляють її менш інтенсивно).

Такий вплив — суто локальний.

Від вживання марихуани не відбувається зневоднення всього тіла, як при вживанні алкоголю. Тому і немає “класичного” похмілля.

Ми не агітуємо до вживання канабісу та інших речовин. Але тепер, знаючи досвід інших, ви можете вирішити для себе — підходить для вас така практика чи ні. Будьте відповідальними та завжди слухайте себе.