2021

Від жінки, яка змогла, — жінці, яка зможе

8 березня — день, коли жінки виходили та виходять на мітинги, виборюючи свої права. Тут немає місця святу «жіночності, краси та весни», а є місце для сміливості та підтримки.

Ми створили соціальний проект «Від жінки, яка змогла, — жінці, яка зможе» для того, щоб кожна, хто зараз так сильно потребує слів підтримки — почула їх. 

Ми поговорили з українськими жінками, які знайшли в собі сили не здаватись у складний момент, та попросили їх дати відповідь на одне питання: «Що я сказала б собі у момент, коли опустилися руки?».

Історії кожної з учасниць читайте далі.

Анастасія Лугова, авторка та ведуча соціального проєкту «Не мовчи»

«Про насилля страшно сказати, але не соромно! Не мовчи»


Олена Борисова, СЕО Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова

«Будь-який темний момент минає, коли ти носиш світло в собі. А воно в тобі є, є в кожного. Дарунок, який дав нам світ за замовчуванням. Варто лише придивитися, прислухатися до себе. Любов перемагає, зцілює, і немає в світі мудрішої сили. Вчитися любити себе — як вчитися ходити наново. Подивися на себе в дзеркало. Подивися на кожну зморшку, на кожну рису — не ідеальну, але справжню, твою, унікальну. Відчуй, яка це краса. Навчися дивитися на себе із замилуванням та ніжністю. Немов старе незручне взуття, знімай з себе відчуття провини та сорому, очікування інших, всі «не змогла» і «треба було». Пізнавай власну цінність та власні бажання, навчися приймати всі свої емоції. Це нормально — бути розгубленою, не знати відповідей. Поки не знати. Але з кожним спокійним подихом, ніжним поглядом, відповідей буде все більше. Чим більше справжніх, а не надиктованих кимось бажань, тим більше шляхів їх здійснення. Поки ти вчишся любити себе, світ змінюється. Світлішає. Пропонує варіанти. Пропонує допомогу. На твоє внутрішнє світло приходять інші, готові йти поряд, творити щось разом. Коли опускаються руки, подумай, що кожен момент, поки ти дихаєш — це найбільша цінність, мить, в якій є тисячі можливостей розвитку подій, точка, з якої можна почати жити наново, в любові до себе, в гармонії зі світом».


Уляна Пчолкіна, громадська діячка, щаслива людина

«Бувають дні, коли здається, що весь світ проти тебе. Але пам’ятай найголовніше — щоби не відбувалось, щоби не говорили люди довкола, у тебе завжди будеш ти сама. Твоя віра, твоє бачення світу, твоя готовність боротись — це найважливіша підтримка, яку можна бажати. Дай собі право діяти так, як цього хоче твоє серце, право довіряти собі та захищати свої бажання, дай собі право помилятися…Життя продовжується і поки ти є — все ще можна змінити на краще. Я вірю, у тебе це точно вийде!»


Ольга Руднєва, ведуча проєкту Stories, співзасновниця Dialog Hub

«У тебе є ти. Завжди. У найскладнішій ситуацій. У найтемніший день. Коли здається, що всі двері закрилися, а всі люди відвернулися від тебе, просто нагадай собі, що в тебе є ти. Твої історії. Твої спогади. Твої мрії та твоє майбутнє. Майбутнє, де на тебе чекають нові пригоди, нові люди та нові відкриття. Видихай. Рухайся далі.Щоб не відбувалося в твоєму житті — це лише досвід. І доки в тебе є ти, все найцікавіше попереду».


Ярослава Кравченко, засновниця Дикого театру, ведуча «Телебачення Торонто»

«Коли у мене опускаються руки, я лягаю на ліжко і лежу, не даючи їм опуститися до самого долу. Лежу доти, поки в голові не з’явиться хоч якесь бажання, чи то поїсти, чи то написати щось. Що завгодно.

Ти не можеш весь час бути бджілкою, не можеш весь час бути замотивованою, не можеш весь час все встигати. Інколи треба робити паузу. І інколи, руки, що опускаються — це лише сигнал, що тобі треба відпочити.

Коли у мене опускаються руки, і я знаходжусь у безвихідній ситуації — я собі ставлю одне єдине питання. Чи можеш ти повпливати на ситуацію? Чи є cили, ресурс, чи це взагалі можливо? Якщо збираю три “Ніт”, відпускаю ситуацію, прощаю себе, і руки підіймаються»


Катерина Аврамчук, директорка з маркетингу видавництва Vivat

«Дівчинко, якщо тебе вдарили по лівій щоці, підстав праву ногу, присядь і бий знизу в щелепу. Ти сильніша, ніж думаєш! Люблю тебе, дорога!»


Юлія Сідорова (позивний Куба), парамедикиня, учасниця бойових дій, громадська активістка, волонтерка

«Все тимчасове. На зміну стражданням завжди приходить щастя».


Мар‘яна Савка, письменниця, співачка, видавчиня

«Що я сказала б собі у момент, коли опустилися руки? Я би сказала: «Сьогодні я ще не знаю, як мені вигребти. А завтра я скажу дякую за той момент, коли я відчула ногами дно, щоб відштовхнутися і стрімко підніматися вгору».


Дарина Дмитрієвська, сімейна лікарка, активістка за права людини

«Жити треба так, щоб було добре. Якщо тобі погано там, де ти зараз, ти зможеш це змінити. Світ навколо добрий, а ти — цінна. Не бійся робити крок вперед, до себе».


Leave a Comment